چه نوع درب هایی در برابر رطوبت مقاوم هستند؟

چه نوع درب هایی در برابر رطوبت مقاوم هستند؟

درب های مناسب برای رطوبت

 

در این بخش می خواهیم درب هایی که برای درب سرویس و حمام استفاده می شوند را معرفی کنیم. بهتر است ورق این نوع درب ها از ابتدا دارای این خصوصیات باشند.اما به خاطر کمبود تنوع این درب ها گاهی هم ورق هاییکه این خاصیت را ندارند به نوعی به آن ها اضافه می کنند.

 

۱)درب های ملامین

 

ورق این نوع درب ها به طور کامل ضدآب و ضد خط و خش می باشد حتی بدون نیاز به ایجاد تغییر می توان آن ها را برای درب های سرویس بهداشته و حمام استفاده کرد.اما ایرادی که معمولا به این نوع درب ها وارد است براق بودن رنگ این درب ها می باشد.

 

۲)درب های یای بی اس(ABS)

 

درب های ای بی اس را به تکرار در مکان های مختلف دیدیم و بدون توجه از کنار آنها گذشته ایم. این درب ها کاملا ساده بوده و تنها در دو طرح قابل سفارش می باشند. اما این درب ها رنگ های مختلفی دارند که به سادگی زیبایی را به محیط اطراف خود اهدا می کنند.

این درب ها نیز برای استفاده در محیط های مرطوب بسیار مناسب هستند چرا که مانند درب های فیبری این قابلیت به آنها اضافه نشده و از ابتدا دارای این قابلیت می باشند.

 

۳)درب های ام دی اف

 

درب های ام دی اف به این دلیل طرفداران بیشتری دارند که می توان هر طرحی را روی آنها اجرا کرد. درب های ام دی اف قابل سفارش با ام دی اف۸ میل و ۵ میل می باشد بستگی به طرح دارد. این درب ها با روکشی از پی وی سی قابلیت ضدآب بودن را به دست می آورند. پی وی سی روی این درب ها وکیوم می شوند و لبه ی آنها با ای بی اس و رزین مقاوم می شوند اما ایراد اصلی این درب ها این است که به سادگی توسط اجسام نوک تیز خراشیده می شوند و قابلیت ترمیم ندارند.

 

۴)درب های اچ دی اف

 

درب های اچ دی اف نیز همانند ام دی اف می باشند که با استفاده از پی وی سی به آنها قابلیت ضدآب اضافه می کنند. و طبیعی است که ایرادات آنها با یکدیگر مشترک باشند اما اچ دی اف به خاطر تراکم فیبر بالا در مدل های ترک از مقاومت بهتری برخوردار است.

 

 

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display