درب ضدسرقت با ورق یا شبکه بندی کدام یک بهتر است؟

درب ضدسرقت با ورق یا شبکه بندی کدام یک بهتر است؟

درب ضدسرقت با ورق یا شبکه بندی

 

این یکی از اصلی ترین سوال هایی است که مشتریان برایشان پیش می آید که آیا بهتر است داخل درب ضدسرقت از ورق باشد یا شبکه بندی شده باشد. یا حتی آیا وزن درب در ایمنی این درب مهم است یا خیر.

 

ابتدا درب های ضد سرقت از کشور چین وارد می شدند و این درب ها از اسکلت ورق استفاده می کردند. این تکنولوژی در زمان خود بی نظیر بود چرا که درب های اکثر خانه ها ام دی اف بود با قفل های ساده اما با ورود این درب ها به بازار درب های معمولی و قدیمی جای خود را به این درب ها دادند اما بعد از گذشت این سالها و پیشرفت تکنولوژی درب های ضدسرقت این درب ها دیگر مانند مانند قبل پیچیده نیستند.

همینطور بحث وزن درب ها هم به لطف وجود چینی ها بوجود آمد. درب های ضدسرقت که از چین وارد می شدند برای اطمینان از کامل بودن درب بحث وزن به میان آمد و همانطور که مشاهده می کنید هنوز که هنوزه این بحث در موقع خرید درب مطرح می شود. 

همانطور که میدانید ورق آهن تا زمانی که خم نخورد مقاومت ندارد بنابر این درب هایی با داخل ورق بید خم بخورند تا مقاومت آنها تضمین شده باشد.

 

درب های داخل شبکه درب هایی هستند که معمولا در طول و عرض آن ها پروفیل کار شده که به مقاوم سازی آن کمک کند همینطور کلاف این درب در مدل های ساده از ورق آهن ۱،۲۵ و در مدل های آلومینیومی از پروفیل ۳۰*۶۰ بهره می برد که نقش بسیار مهمی در مقاومت این درب ها دارد.

در این درب ها دیگر به خاطر تولیید این درب ها در ایران دیگر بحث درب درمیان نیست ولی برای اطمینان این درب ها وزنی بالغ بر صد کیلو دارا است. 

 

اما از نظر قفل اکثر درب ها به قفل کاله مجهز هستند که به خاطر انواع زیادی که این قفل ها دارا است در این مطلب نمی گنجد.

نمونه یک درب با شبکه بندی در زیر

 

 

 

نمونه داخل یک درب با ورق

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display